DBSearch-vyhledání DB

Tato funkce obsahuje všestranné vyhledávání, dokáže vyhledat i smazané soubory, a zobrazí je v tabulce "Načtení rastru" ( odstraněné načítá z vlastní databáze), dále prohledává informační pole, a v neposlední řadě i v aktuálních PDF souborech.

Hledání za použití "Logického vyhledávání" ( tkzv. Booleanova metoda) s podporou, nebo bez Logického hledání, a uložit parametry hledání.

Pokud jsou pravidla nastavená obecně, nebo nepřesně, vyhledávač zobrazí i slova podobná. Například, vyhledávací výraz "digitální video" zobrazí i "digitální a video".

Na horním obrázku je vidět možnost nastavení hledání, včetně zadání parametrů. Možnost prohledat současně všechna informační pole, ( dle názvu souboru, názvu, autora, předmětu, nebo dle klíčového slova ). Možnost prohledat aktuální PDF obsah, najde všechny PDF soubory, které Logické vyhledávání umožňuje. Tato volba je dostupná a aktivní, pokud dokumenty byly předtím načteny přes nástroj IndexTextWords - Indexovat texty -Indexovat textová slova.

Rozlišovat malá/velká ( písmena) a zadat jen celá slova, tyto volby pracují jako jiné podobné aplikace, na stejném základě.

Pokud výsledky hledání zahrnují dokumenty z více než jednoho disku, otevře se okno pro výběr disku, kde se označí disk, ze kterého chcete zobrazit výsledky v mřížce "Načtení rastru" ( ScanGrid ). Tento náhled je patrný na spodním obrázku..