Sloupcový a prostorový handler

Tato vlastnost poskytuje sloupcové informace u Win2k a XP, a prostorové informace u Windows Vista, v kontextové nabídce. V našem případě rozšiřuje a poskytuje přístup k PDF popisným datům datových prvků z Windows prohlížeče (Exploreru), z nastavení "Podrobnosti" a lišty "sloupce". Tento nový manažerský pomocník, zavedený ve Windows Vista, je velmi všestranný a používaný u všech Windows - kontextových nabídek.

Sloupcový "Handler" - neboli informace ve sloupcích

Zavedený ve Windows 2000 a XP, poskytuje možnost přidat nové sloupce do náhledu ve Windows prohlížeči, v tomto případě přidá PDF popisná data souborů. Je to pomocník pro snadnější rozpoznání a vytřídění PDF souborů.

Column Handler use example

Všimněte si, že tyto dodatečné sloupce nejsou samočinně přidané k náhledu ve Windows prohlížeči. Uživatel si musí zvolit jejich používání výběrem v nabídce prohlížeče, zvolením "Podrobnosti".

Rychlý přístup k volbě - lze pravým myšítkem kliknout na záhlaví sloupců a otevře se vám nabídkový dialog.

Popisná data standardních PDF souborů jsou v nabídce obsažena a lze je snadno aktivovat do uživatelských sloupců z PDF-ShellTools - Vlastnosti.

Pro přidání uživatelských popisných dat - datových prvků - do seznamu dostupných sloupců, které chceme zobrazit v prohlížeči, je třeba je zatrhnout kliknutím myši, čímž docílíme zobrazení v záhlaví prohlížeče. Zavedením hlavičky v prohlížeči docílíme zobrazení příslušného typu dat použitelných k třídění souborů.

Postup: Klikneme pravým myšítkem na lištu Hlaviček a z následujícího seznamu vybereme Název toho Typu dat, které chceme zobrazit pro třídění.

Prostorový "Handler" - neboli informace v prostoru okna

Prostorový "Handler" používá "Windows Vista", a v tomto rozšíření poskytuje možnost nejen čtení, ale i zápisu, v našem případě souborů PDF, upravovat popisná data datových prvků. Je také možné využít dalších výhod této nabídky, např. režim zobrazení "Dlaždice" a další. Ze záložky "Zobrazit" zvolit "Podrobnosti" a nabídnuté vlastnosti můžou být snadno upraveny.

Property Handler use in Windows Explorer

Jako u sloupcových informací jsou popisná data snadno dostupná, a k tomu, aby byla zobrazena standardní popisná data v kontextovém menu, nastavíme je v PDF-ShellTools - Vlastnosti. Prosím, postupujte obdobně jako u sloupcových informací, postup je totožný.

U prohlížeče Windows Vista zobrazené políčko v dolním označeném obdélníku i mimo snímek má možnost zobrazit zařazené souborové informace a aktuálně poskytne editační možnosti pro zápis určeného souboru a informace.

Z PDF - ShellTools - Vlastnosti, může uživatel konfigurovat jak vlastnosti, tak i pořadí položek zobrazených v okně.

 

 

(c) 2006-2009 RTT